|  | 

Zdrowie

Badania serca

Zaburzenia czynności serca objawiają się w różny sposób. Może to być przyspieszone lub zwolnione bicie serca, omdlenia, duszności, zmęczenie, zawroty głowy lub spuchnięte nogi. Przy diagnozowaniu choroby lekarz może zlecić EKG, echo serca lub badanie metodą Holtera. EKG, czyli elektrokardiogram przeprowadza się, gdy bicie serca jest nierównomierne, a także, gdy pacjent odczuwa ból w klatce piersiowej lub pieczenie za mostkiem. Najpierw wykonuje się EKG spoczynkowe, czyli na leżąco. U kostek u nóg i na klatce piersiowej podłącza się elektrody. Wynik ma charakter wykresu obrazującego bicie serca. To samo badanie można wykonać w ruchu. Pacjent idzie wtedy po specjalnej bieżni. Szmery w sercu i podejrzenie niewydolności tego organu kwalifikują pacjenta do wykonania echa serca, czyli ultrasonografii. USG umożliwia dokładniejsze zbadanie pracy serca i jego budowy. Arytmię oraz inne choroby można zdiagnozować metodą Holtera, które rejestruje dobową pracę serca podczas wykonywania codziennych czynności. Przez cały dzień pacjent nosi niewielkie urządzenie, które rejestruje pracę serca.

badania-serca

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta to specjalista, którego wizyta bywa często kojarzona z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jednakże, w dzisiejszych czasach stomatologia znacznie się rozwija i wiele gabinetów stawia na przyjazne podejście do pacjenta oraz nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich miejsc jest gabinet dentystyczny w Warszawie Woli. Wizyta u dentysty często kojarzy się z bólem, strachem, niepokojem i innymi negatywnymi emocjami.

  • Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Czym jest kosmetologia Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest ta cała kosmetologia i jakie jest jej odniesienie w codziennym życiu. Jakie korzyści przynosi i czy warto z niej korzystać. A także, jak znaleźć dobrego kosmetologa. Czy warto się nią interesować i co ciekawego można powiedzieć na jej temat? Czy bycie kosmetologiem to opłacalny