|  | 

Zdrowie

Grzybica stóp i paznokci

Grzybica jest chorobą, którą natychmiast trzeba zacząć leczyć. W przypadku grzybicy stóp i paznokci w aptekach można dostać środki dostępne bez recepty. Kiedy jednak w ciągu dwóch tygodni ich stan się nie poprawi, trzeba zgłosić się do dermatologa. Być może będą potrzebne silniejsze środki przeciwgrzybiczne aplikowane doustnie. Grzybicą łatwo zarazić się na basenie. Dlatego zawsze należy przynosić swoje klapki i nigdy nie chodzić bosymi stopami po ziemi. Grzybicy sprzyja również noszenie cudzych butów, szczególnie tych, do których nie zakładamy skarpetek. Dolegliwości mogą świadczyć też o poważniejszym problemie w organizmie. Grzybicę stóp poznamy po pojawiających się zaczernieniach skóry, która zaczyna również swędzieć. Skóra pomiędzy palcami często łuszczy się i pęka. Nieleczona grzybica stopniowo obejmuje kolejne palce. Może objąć również podeszwy. Jest choroba występująca także na paznokciach stóp i rąk. Pod jej wpływem paznokcie zmieniają kolor na żółto-biały. Leczenie zaczynamy od maści przeciwgrzybicznych. Jeśli nie zadziałają, sięgamy po środki doustne.

grzybica-stop-i-paznokci

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta to specjalista, którego wizyta bywa często kojarzona z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jednakże, w dzisiejszych czasach stomatologia znacznie się rozwija i wiele gabinetów stawia na przyjazne podejście do pacjenta oraz nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich miejsc jest gabinet dentystyczny w Warszawie Woli. Wizyta u dentysty często kojarzy się z bólem, strachem, niepokojem i innymi negatywnymi emocjami.

  • Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Czym jest kosmetologia Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest ta cała kosmetologia i jakie jest jej odniesienie w codziennym życiu. Jakie korzyści przynosi i czy warto z niej korzystać. A także, jak znaleźć dobrego kosmetologa. Czy warto się nią interesować i co ciekawego można powiedzieć na jej temat? Czy bycie kosmetologiem to opłacalny