|  |

Zdrowie

Grzybica stóp i paznokci

Grzybica jest chorobą, którą natychmiast trzeba zacząć leczyć. W przypadku grzybicy stóp i paznokci w aptekach można dostać środki dostępne bez recepty. Kiedy jednak w ciągu dwóch tygodni ich stan się nie poprawi, trzeba zgłosić się do dermatologa. Być może będą potrzebne silniejsze środki przeciwgrzybiczne aplikowane doustnie. Grzybicą łatwo zarazić się na basenie. Dlatego zawsze należy przynosić swoje klapki i nigdy nie chodzić bosymi stopami po ziemi. Grzybicy sprzyja również noszenie cudzych butów, szczególnie tych, do których nie zakładamy skarpetek. Dolegliwości mogą świadczyć też o poważniejszym problemie w organizmie. Grzybicę stóp poznamy po pojawiających się zaczernieniach skóry, która zaczyna również swędzieć. Skóra pomiędzy palcami często łuszczy się i pęka. Nieleczona grzybica stopniowo obejmuje kolejne palce. Może objąć również podeszwy. Jest choroba występująca także na paznokciach stóp i rąk. Pod jej wpływem paznokcie zmieniają kolor na żółto-biały. Leczenie zaczynamy od maści przeciwgrzybicznych. Jeśli nie zadziałają, sięgamy po środki doustne.

grzybica-stop-i-paznokci

ABOUT THE AUTHOR