|  | 

Zdrowie

Płyty poliuretanowe – czą są szkodliwe dla zdrowia?

Budownictwo przemysłowe w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie. Powstają coraz nowocześniejsze obiekty sportowe, pasaże handlowe, olbrzymie hangary i hale magazynowe. Niewiele osób zastanawia się jednak jaki może to mieć wpływ na ludzkie zdrowie.

Co w budownictwie przemysłowym wydaje się być groźne dla zdrowia?

Z czego powstają wspomniane wcześniej obiekty? Na ogół są to płyty warstwowe ścienne i dachowe. Ich olbrzymią zaletą jest lekkość i łatwość użycia w czasie budowy. Jeśli dodamy do tego, że najpopularniejszymi płytami warstwowymi są płyty poliuretanowe, czyli idealny materiał izolacyjny, nikogo już chyba ich popularność nie zdziwi. Jednak czym są owe płyty poliuretanowe?

Płyty poliuretanowe to nic innego jak płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym. Sama nazwa poliuretan wzbudzi u ludzi nieufność, kojarzy się z czymś chemicznym, sztucznym, zagrażającym zdrowiu. Przyglądając się płytom pod kątem zdrowia należy więc wyjaśnić, że pianka poliizocyjanurowa jest produkowana z termoutwardzalnego polimeru. Nie wydziela on szkodliwych oparów i jest bezpieczny w montażu – w normalnych warunkach eksploatacji. Jest to więc podstawowy warunek aby mieć pewność, że poliuretan nie będzie szkodził.
A co ze środowiskiem?

Pianka poliuretanowa nie wydziela szkodliwych gazów, nie ma więc obaw zanieczyszczenia czy wręcz skażenia środowiska. Co więcej, nie jest ona wypłukiwana przez deszcze do atmosfery przez cały okres wykorzystywania i użycia. Co ciekawe, przez to, że płyty poliuretanowe są świetnym materiałem izolacyjnym, pianka poliuretanowa przyczynia się w znacznym stopniu do oszczędności energii,co z kolei powoduje zmniejszanie emisji CO2 do atmosfery.

plyty-poliuretanowe-cza-sa-szkodliwe-dla-zdrowia

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta to specjalista, którego wizyta bywa często kojarzona z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jednakże, w dzisiejszych czasach stomatologia znacznie się rozwija i wiele gabinetów stawia na przyjazne podejście do pacjenta oraz nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich miejsc jest gabinet dentystyczny w Warszawie Woli. Wizyta u dentysty często kojarzy się z bólem, strachem, niepokojem i innymi negatywnymi emocjami.

  • Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Czym jest kosmetologia Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest ta cała kosmetologia i jakie jest jej odniesienie w codziennym życiu. Jakie korzyści przynosi i czy warto z niej korzystać. A także, jak znaleźć dobrego kosmetologa. Czy warto się nią interesować i co ciekawego można powiedzieć na jej temat? Czy bycie kosmetologiem to opłacalny