|  | 

Zdrowie

Scaling i piaskowanie

Codzienna pielęgnacja zębów jest obowiązkowa. Zęby myjemy rano i wieczorem, a o ile to możliwe po każdym posiłku. Pozostałości w szczelinach zębów usuwamy nicią dentystyczną. Pomimo naszej dbałości, na zębach i tak pojawia się osad, a z czasem kamień nazębny. Sprzyja temu picie herbaty i kawy. Na powstawanie osadu i przebarwienia na zębach najbardziej narażeni są palacze. Kamienia nazębnego nie jesteśmy w stanie usunąć domowymi metodami. Musimy wybrać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie zostanie wykonany scaling. Zabieg najczęściej wykonuje się przy pomocy urządzenia emitującego ultradźwięki. Pod jego wpływem kamień się kruszy i odpada od płytki zęba. Specjalna końcówka rozpyla wodę i dzięki temu od razu wypłukuje kamień. Wszelki osad i kamień zostaje usunięty. Scaling nie jest przyjemnym zabiegiem, ale jest bezbolesny. Sam osad, który lubi się zagnieździć również w szczelinach zębowych usunie piaskowanie. Urządzenie wyrzuca piasek stomatologiczny z wodą, który uderzając o zęby i ściera nagromadzony osad.

scaling-i-piaskowanie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta to specjalista, którego wizyta bywa często kojarzona z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jednakże, w dzisiejszych czasach stomatologia znacznie się rozwija i wiele gabinetów stawia na przyjazne podejście do pacjenta oraz nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich miejsc jest gabinet dentystyczny w Warszawie Woli. Wizyta u dentysty często kojarzy się z bólem, strachem, niepokojem i innymi negatywnymi emocjami.

  • Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Czym jest kosmetologia Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest ta cała kosmetologia i jakie jest jej odniesienie w codziennym życiu. Jakie korzyści przynosi i czy warto z niej korzystać. A także, jak znaleźć dobrego kosmetologa. Czy warto się nią interesować i co ciekawego można powiedzieć na jej temat? Czy bycie kosmetologiem to opłacalny