|  | 

Zdrowie

Wydalanie fenotyiny

Fenytoina wydala się z moczem i kałem przede wszystkim w postaci metabolitów. W postaci nie zmienionej wydalane jest mniej niż 5% leku. Większość leku jest wydalana z żółcią w postaci metabolitu, który jest ponownie wchłaniany z przewodu pokarmowego i wydalany z moczem. Wydalanie to następuje na skutek przesączania kłębkowego lub wydalania cewkowego. W celu uzyskania utrwalonego stężenia leku w surowicy niezbędne jest wysycanie białek w miejscu wiązania leku. Disulfiram, metylofenidat, chloramfenikol zwiększają zawartość fenytoiny w surowicy. Leki anksjolityczne i neuroleptyki feno-tiazynowe zwiększają jej zawartość w surowicy i mogą wywołać objawy zatrucia. Alkohol zmniejsza stężenie fenytoiny u człowieka i może wywołać napad padaczkowy. Oksacylina zmniejsza wchłanianie i równocześnie stosowana może zmniejszyć ustabilizowane stężenie fenytoiny aż do wystąpienia stanu padaczkowego. Fenytoina zmienia zawartość wielu innych leków we krwi poprzez zmianę wchłaniania lub eliminacji.

wydalanie-fenotyiny

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta to specjalista, którego wizyta bywa często kojarzona z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jednakże, w dzisiejszych czasach stomatologia znacznie się rozwija i wiele gabinetów stawia na przyjazne podejście do pacjenta oraz nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich miejsc jest gabinet dentystyczny w Warszawie Woli. Wizyta u dentysty często kojarzy się z bólem, strachem, niepokojem i innymi negatywnymi emocjami.

  • Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Czym jest kosmetologia Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest ta cała kosmetologia i jakie jest jej odniesienie w codziennym życiu. Jakie korzyści przynosi i czy warto z niej korzystać. A także, jak znaleźć dobrego kosmetologa. Czy warto się nią interesować i co ciekawego można powiedzieć na jej temat? Czy bycie kosmetologiem to opłacalny