|  | 

Zdrowie

Zapobieganie zakazeniom

Sprzeczności dotyczą znaczenia różnych systemów izolacji w ochronie chorego przed zakażeniem zewnątrzpochodnym oraz wartości metod takich, jak odkażenie jelit i miejscowe stosowanie leków na normalnie skolonizowaną skórę i błony śluzowe w celu zmniejszenia własnej flory bakteryjnej chorego. Budowa i personel nowoczesnych oddziałów izolacyjnych, a także długotrwałe kompleksowe leczenie antybiotykami, wymagają wysokich nakładów, co dodatkowo obarcza rzeczowo i psychicznie i tak już ciężko chorych ludzi, dlatego położono szczególny nacisk na przeprowadzenie właściwych badań kontrolowanych, mających na celu ocenę przydatności różnych metod zapobiegania, zwłaszcza stosowanych w ostrej białaczce. Jeśli chodzi o leki przeciwbakteryjne, to wykazano w licznych badaniach zmniejszenie się liczby zakażeń i zgonów z powodu zakażenia wśród chorych, którym stosowano zapobiegawczo antybiotyki, mimo że nie zawsze towarzyszyła temu remisja procesu białaczkowego (Editorial, 1978; Rodriguez i wsp., 1978). Metody używane w szpitalu Hammersmith obejmują odkażanie jelit mieszanką framy-cetyny, kolistyny i nystatyny (FRACON) oraz stosowanie chloroheksydyny na typowe miejsca kolonizacji na skórze i błonach śluzowych (Storring i wsp., 1977). Ostatnio jako prostszy i mniej kosztowny sposób zapobiegania, zakażeniom stosowano u chorych z białaczką doustnie kotrimoksazol.

zapobieganie-zakazeniom

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta to specjalista, którego wizyta bywa często kojarzona z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jednakże, w dzisiejszych czasach stomatologia znacznie się rozwija i wiele gabinetów stawia na przyjazne podejście do pacjenta oraz nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich miejsc jest gabinet dentystyczny w Warszawie Woli. Wizyta u dentysty często kojarzy się z bólem, strachem, niepokojem i innymi negatywnymi emocjami.

  • Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Czym jest kosmetologia Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest ta cała kosmetologia i jakie jest jej odniesienie w codziennym życiu. Jakie korzyści przynosi i czy warto z niej korzystać. A także, jak znaleźć dobrego kosmetologa. Czy warto się nią interesować i co ciekawego można powiedzieć na jej temat? Czy bycie kosmetologiem to opłacalny