|  | 

Zdrowie

Zatrucia metrobamatem

Ostre zatrucia meprobamatem charakteryzują: znaczny spadek ciśnienia i zapaść krążeniowa, zaburzenia czynności oddechowej. Poważnym problemem klinicznym przy stosowaniu meprobamatatu (dotyczy to zresztą większości leków anksjolitycznych) jest występowanie tolerancji i zależności lękowej z wytworzeniem się zespołu abstynencyjnego. Objawy tego zespołu podobne są do tych, które występują w przypadku nadużywania barbituranów, chociaż mogą się rozwinąć szybciej niż np. przy zażywaniu fenobarbitalu. Na zespół ten składają się: pobudzenie ruchowe, lęk, halucynacje, drżenie i drgawki, podobnie jak w przypadku delirium tremens. Meprobamat stosowany jest doustnie, przy czym zaleca się nieprzekraczanie dawki dziennej 2,4 g. Lek łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego, osiągając po 2 h maksymalne stężenie we krwi. Okres półtrwania meprobamatu wynosi 10 h. Około 90% leku wydala się z moczem w postaci metabolitów sprzężonych z kwasem glukuronowym i w formie hydroksy-meprobamatu, 10% wydala się w stanie nie zmienionym.

zatrucia-metrobamatem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta Warszawa Wola

    Dentysta to specjalista, którego wizyta bywa często kojarzona z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Jednakże, w dzisiejszych czasach stomatologia znacznie się rozwija i wiele gabinetów stawia na przyjazne podejście do pacjenta oraz nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich miejsc jest gabinet dentystyczny w Warszawie Woli. Wizyta u dentysty często kojarzy się z bólem, strachem, niepokojem i innymi negatywnymi emocjami.

  • Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Coco Clinic – medycyna estetyczna i kosmetologia 42-600 Tarnowskie Góry

    Czym jest kosmetologia Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest ta cała kosmetologia i jakie jest jej odniesienie w codziennym życiu. Jakie korzyści przynosi i czy warto z niej korzystać. A także, jak znaleźć dobrego kosmetologa. Czy warto się nią interesować i co ciekawego można powiedzieć na jej temat? Czy bycie kosmetologiem to opłacalny